ForumZevki.Com  

Geri Git   ForumZevki.Com > ForumZevki.Com > Forum Kullanımı

Forum Kullanımı Forum kullanımınız sırasında sizlere yardımcı olacak ipuçlarına, forum anlatımlarına ulaşabilirsiniz.


ForumZevki Kuralları

Forum kullanımınız sırasında sizlere yardımcı olacak ipuçlarına, forum anlatımlarına ulaşabilirsiniz.


User Tag List

Yeni konu oluştur Konu Kapatılmıştır  
 
LinkBack Seçenekler Görüntüleme stilleri
Alt 11 Şubat 2019   #1
Administrator
 
Üye No: 2
Mesajlar: 1
Konular: 1
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart ForumZevki Kuralları

ForumZevki - Genel Forum Kuralları

Kuralları okumaya başlamadan önce size şunu hatırlatmak istiyorum ki, bizim forumumuz "dostluk" anlayışını benimsemek üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla bizim bu kuralları yazarkenki sınırlarımız da dostluktur. Buradan da anlayacağınız üzere kuralları sizleri sıkboğaz etmek için değil, sınırlarımızı daha iyi çizebilmek adına yazdık.

Lütfen aşağıda yazılmış kuralları iyice okuyunuz, ileti gönderirken veya başlık açarken anımsayınız. Eğer burada yazan kurallara uymayan bir ileti gönderildiğini görürseniz, o iletiyi yöneticilere rapor ederseniz; en kısa sürede yöneticilerimiz gerekeni yapacaktır.


1) ForumZevki üzerinde bulunan her katılımcı, düşünce ve düşünce beyanı özgürlüğüne sahiptir. Ancak bu özgürlük Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Kanunları, Türk Büyükleri, İnançlar, Türk Töresi ve Türkiye Türklerinin ulu önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında ileri geri konuşabilme özgürlüğü değildir. Bunu herkes aklına iyice kazımalı, aradaki farkı ayırt etmelidir. Bu kuralı ihlâl eden her kim olursa olsun foruma erişimi süresiz olarak kesilecektir.

2) ForumZevki, bir dostluk ortamıdır. Dolayısıyla kimse kimseye hakaret edemez; kimse kimseyi küçük düşürmeye çalışamaz.

3) ForumZevki kullanıcıları hiçbir şekilde küfredemez, argo konuşamaz.

4) ForumZevki üzerinde herhangi bir halka, ulusa ya da herhangi bir dine, inanca veya inançsızlığa hakaret edilemez. Çeşitliliklere ve farklılıklara saygılı olunmalıdır. Ancak bu, ForumZevki yönetiminin bölücülere ve bölücü sempatizanlarına imtiyaz göstereceği anlamını doğurmamalıdır. Bölücülerin ve provokatif yorumlarda bulunanların forumla ilişkileri süresiz olarak kesilecektir.

5) ForumZevki üzerinde art arda ileti gönderilmesi yasaktır. Eğer gönderdiğiniz iletide bir yanlışlık fark ettiyseniz veya iletinize eklemek istediğiniz bir şey varsa, lütfen "Düzenle" düğmesine dokununuz ve göndermiş olduğunuz iletiyi düzenleyiniz.

6) ForumZevki üzerinde hiçkimse başka hiçbir ForumZevki üyesini özel ileti yoluyla tahrik, taciz veya tehdit edemez.

7) ForumZevki'ne kaydolan kullanıcıların hiçbir şekilde üyelik iptali isteme hakları yoktur.

8) ForumZevki'ne yazı eklerken yazınızdan sorumlu olduğunuzu unutmayınız. ForumZevki yönetimi, ForumZevki'ne eklenen hiçbir yazıdan veya materyalden sorumlu değildir; sorumlu tutulamaz.

9) 8. maddeye ek olarak ForumZevki yönetimi, kullanıcılarının oluşturmuş olduğu içeriklerden sorumlu olmasa bile hukuka aykırılık hâlinde gerekli özeni göstermekte, yasal mercilere üzerine düşen yardımda bulunmaktadır.

10) ForumZevki üzerinde yasal olmayan hiçbir paylaşım yapılamaz; telif haklarıyla korunan yazılımlar ve/veya eserler ForumZevki'ne eklenemez. Bu tür paylaşımlarda bulunan kullanıcı, ilk ihlâlde uyarılır. Ardından 1 aydan az olmamak kaydıyla foruma erişimi kesilir, ihlâlin sürmesi durumunda uygulanacak yaptırım inisiyatife göre 1 yıldan az olmamak kaydıyla süresiz uzaklaştırma olabilir.

11) ForumZevki üzerinde ForumZevki ile aynı içeriğe sahip bir başka forumun reklamını yapmak yasaktır. Bu tanımlama her tür materyali kapsamaktadır. Özel ileti yoluyla ForumZevki üyelerini başka forumlara davet edenler süresiz uzaklaştırılır.

12) ForumZevki üzerinde Türkçe kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bağlaçları ve soru eklerini ayrı yazmalısınız. Tümceye başlarken büyük harf kullanmalı, tümce ortasında özel adların dışında büyük harf kullanmamalısınız.

13) ForumZevki kullanıcı hesabınız için düzenlediğiniz imzalarınızda küfretmek, argo sözler kullanmak, bir başka kullanıcıya sataşmak ve/veya başka bir sitenin bağlantısını paylaşmak yasaktır.

14) ForumZevki yöneticileri, hiçbir gerekçe göstermeden herhangi bir kullanıcıyı, e-posta adresini, alan adını veya IP adresini yasaklama, herhangi bir başlığı kapatma veya silme hakkını gizli tutar. ForumZevki yönetimi, bu tür konularda hiçbir kişiye ya da kuruma hesap verme yükümlülüğünde değildir.

15) 14. maddeye ek olarak; ForumZevki üzerindeki tüm kullanıcı hesapları ForumZevki'ne aittir. Ancak bizler, hakkaniyet gereği bu konuda kullanıcılarımıza saygı göstermekteyiz. Bu maddeyle de ForumZevki yönetiminin, hiçbir kullanıcının parolasını değiştirmeyeceğini, erişimini "yasaklama/uzaklaştırma ya da üyeliğini silme" yaptırımı dışında kesmeyeceğini garanti altına almış oluyoruz. Bu gibi bir şikâyette, isnat ettiğiniz iddiayı ispatla yükümlüsünüz. Eğer herhangi bir ForumZevki yöneticisi, bu maddeyi ihlâl ederse görevine son verilmekle kalınmayıp forumla ilişkisi süresiz olarak kesilecektir.

16) Bir üstteki maddede belirtilen unsur ForumZevki üzerinde kayıtlı bulunan kullanıcıların özelleri için de geçerlidir. Hiçbir ForumZevki yöneticisi, herhangi bir ForumZevki kullanıcısının özelini okuyamaz, bu özeli dışarı sızdıramaz ve özel görüşmelerinden dolayı kimseyi yargılayamaz. Ancak bu maddenin istismar ve suistimal edilmemesi için şu ayrımı belirtmek istemekteyiz ve bu kilit noktayı kanıksamanızda yarar görmekteyiz ki; bize gelen şikâyetler doğrultusunda ForumZevki yönetimi, sunulan delillerin doğruluğunu inceleme hakkını her zaman için haizdir. Burada belirtilen yasak, karşı kullanıcıdan herhangi bir şikâyet gelmedikçe ya da ağır bir kural ihlâli şüphesi oluşmadıkça; kişilerin özel yaşamlarının gizliliğinin güvence altına alınmasıdır.

17) ForumZevki'ne kan, şiddet ve vahşet içeren video veya görsel eklemek kesinlikle yasaktır.

18) ForumZevki yönetimi, gerekli gördüğü yer ve zamanda ForumZevki kurallarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Dolayısıyla ForumZevki kullanıcılarının bu bölümü sürekli takip etmesi kendi yararlarına olacaktır.

19) ForumZevki'ne kaydolurken bütün bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Son güncelleme: 11 Şubat 2019 Pazartesi
Regex isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

İçeriği Sosyalleştir


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 
Seçenekler
Görüntüleme stilleri

Gönderme Kuralları
Konu açma yetkiniz yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti ekleme yetkiniz yok
Mesaj düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum saati GMT +3 olarak seçilmiştir. Şuanki saat: 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.